Two-Factor Authentication nedir?

Wonder teknolojileri müşterilerimizin güvenliği için yerleşik iki faktörlü kimlik doğrulama ile gelir.

Two-Factor Authentication nedir?

Wonder, digital advertising and technology company.
Wonder inSight Yazılım Geliştirme 2021-11-21 Published: 2021-11-21 in Yazılım Geliştirme by Wonder

Share:

Müşterilerimizin veri güvenliği bizim için tartışmaya açık bir konu değildir bu nedenle Wonder ürünleri default olarak iki faktörlü kimlik doğrulama özelliği ile gelir. 
Günlük hayatta kullandığımız pek çok uygulama single-factor kimlik doğrulama yöntemiyle gelir. Bu ne demek? Bu aslında facebook ya da instagram instagram gibi pek çok popüler sitede kullandığınız sıradan bir güvenlik özelliğidir. Kullanıcı adınız ve şifrenizi bilen herkes bu sistemlere giriş yapabilir.

Two-Factor kimlik doğrulamasını da aslında günlük hayatta bankacılık işlemlerinde ya da benzeri yüksek güvenlik gerektiren yerlerde kullanıyoruz. Two-Factor kimlik doğrulamasının ilk adımı sizin kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş yapmaktır, sistemin aktif olması içinse kimliğin ikinci bir doğrulamadan geçmesi gerekmektedir. Bu doğrulama yöntemi ise genelde kullanıcının mobil cihazı üstünen yapılır. Sistem tarafından üretilen tek kullanımlık QR code ya da tek kullanımlık kodun sizin mobil cihazınızdaki wonder'ın uygulaması tarafından tanınması gerekmektedir. Böylece sisteme giriş yapan kullanıcının gerçek kullanıcı olduğu anlaşılır ve sistem aktif hale geçer.

Wonder two-factor kimlik doğrulamada kullanılan tek aygıt mobil cihazlar değildir. Bunun için özel olarak geliştirilmiş dongle'lar ya da usb aygıtlar da kullanılmaktadır.
Wonder two-factor kimlik doğrulama sistemi Google Authenticator ile de yüzde yüz uyumludur.

Bültenimize abone olun

Dijital pazarlama ile ilgili haberler ve inSight içerikleri için abone olun.