Dijital Pazarlama ya da Digital Marketing Nedir?

Dijital pazarlama tüketicilere ulaşmak için etkileşimli mecraların kullanılmasıdır. Dijital pazarlama müşterilere ulaşmak için ekonomik ve en ölçülebilir pazarlama yöntemidir.

Dijital Pazarlama ya da Digital Marketing Nedir?

Wonder, digital advertising and technology company.
Wonder inSight Pazarlama 2022-10-07 Published: 2022-10-07 in Pazarlama by Wonder

Share:

Dijital pazarlama tüketicilere ulaşmak için etkileşimli mecraların kullanılmasıdır. Dijital pazarlama müşterilere ulaşmak için ekonomik ve en ölçülebilir pazarlama yöntemidir. Dijital pazarlama geleneksel pazarlamanın aksine belirli ve hedeflenebilir bir tüketici grubuyla etkileşime girer ve bu pazarlama her zaman ve her durumda ölçülebilir, ölçeklenebilir.

Dijital pazarlama arama motoru reklamcılığı, banner’lar, videolar, e-posta pazarlama, sosyal medya pazarlama, lead oluşturma, web siteleri tasarlayarak ürün ve hizmetleri tanıtma, uygulamalar geliştirme gibi aklınıza gelecek hemen hemen online olan bütün araç ve gereçlerin hepsinin ya da işe yarayanların kullanılması ile mümkündür. Etkileşimin ve tüketicinin olmadığı yerde dijital pazarlamadan söz edemeyiz.

Özetle dijital pazarlama herhangi bir etkileşimli mecrada yapılan online pazarlama faaliyetlerini ve ürünlerini temsil eder.

Etkileşimin ve tüketicinin olmadığı yerde dijital pazarlamadan söz edemeyiz.

Wonder

Dijital pazarlamadan tam anlamıyla istifade etmek için pazarlama profesyonelleri, bu mecralarda etki yaratacak stratejileri ve dahası çok kanallı pazarlama dünyasını keşfetmek zorundalar.

Bilgi alın: Dijital pazarlamayı etkin kullanın hedeflerinize ulaşın.

 

Dijital Pazarlama Kanalları

Dijital pazarlamanın yapıldığı mecra ve ürünlere dijital pazarlama kanalları denir.
Başlıca dijital pazarlama kanalları şunlar.

  • Web site pazarlama
  • Tıklama başına ödeme reklamcılığı
  • İçerik pazarlama
  • Video pazarlama
  • Sms pazarlama
  • Email pazarlama
  • Dijital kampanyalar
  • Sosyal medya pazarlama

Dijital Pazarlama İşe Yarıyor mu?

Dijital pazarlama her şirket türü için en iyi pazarlama seçeneğidir. İster B2C iş modeliniz olsun ister B2B iş modeliniz olsun. E-ticaret şirketlerinden yerel küçük işletmelere kadar her işletmenin pazarlama yapabileceği ve hızla sonuç alabileceği ekonomik ve verimliliği yüksek bir pazarlamadır dijital pazarlama.

Kimi hedeflemek istiyorsanız hedefleyin. Kitlenize ulaşmak için yapmanız gereken tek şey bu.

Dijital pazarlama yukarıdaki paragrafta söylediğimiz kadar kolay olsa da kitlenize ulaşmak işin sadece bir parçası. Kitlenize hangi mesajla, hangi ürünle, ne zaman ve sıklıkla gittiğiniz pazarlama faaliyetlerinizin geri dönüş performansını arttıracaktır.
Bu konuda profesyonel şirketlerle çalışmalısınız.
İşte size yardımcı olacak profesyonel bir şirket.

Bültenimize abone olun

Dijital pazarlama ile ilgili haberler ve inSight içerikleri için abone olun.